طــراحـــی کـاراکــتر بـرنـد

هویت برند خود را ارتقا بخشیده و آن را وارد مرحله ی تازه ای کنید.

کاراکـتر برند چیست؟

شخصیت برند موضوع مهمی در مدیریت برند است که در ایران کمتر به آن پرداخته شده. سازمان‌های کمی را می‌توان یافت که در بدو تولد برند خود، هویت و جایگاهی برای آن تعریف کرده باشند و آن هویت را در تمامی ارتباطات با مصرف‌کنندگان هدفشان حفظ کنند؛ به گونه‌ای که منجر به ایجاد تصویر و شخصیتی خاص در ذهن گردد.

وقتی برند در ذهن مصرف‌کنندگان یک شخصیت قوی، مستحکم و منحصر به خود داشته باشد، ارتباط پایدار، ماندگار و اثربخشی با آنان خواهد داشت. این ارتباط هدف نهایی تمامی فعالیت‌های بازاریابی است.

اگر کسب و کار شما یک شخصیت بود چه شکلی بود؟ چه صدایی داشت؟ کاراکتر برند در واقع یک انسان، حیوان یا یک شیء متحرک است که به صورت نمادین به عنوان سخنگو و نماینده‌ی برند یا محصول شما شناخته می‌شود.

هدف اصلی و ماموریت این کاراکتر برقراری ارتباط حسی-عاطفی و نمایش ارزش‌ها و پیام برند شما به مخاطب است. کاراکتر برند می‌بایست همه‌ی ابعاد برند از جمله ویژگی‌های بصری، ارتباط با مخاطب، تاریخچه‌ی برند و … را به نمایش بگذارد.

نمونه کاراکترهای برند خلق شده توسط آرسـین

iconویژگــی های کاراکـتر بــرند

چرا داشتن کاراکـتر بـرند اهمیت دارد؟

ماهیت اصلی برند ایجاد تمایز است. در بازارهای امروزی ویژگی‌های احساسی و نمادین برای ایجاد تمایز بسیار کارآمد هستند. یکی از ابزارهای قدرتمند و کارآمد برای ایجاد تمایز به وسیله‌‌ی ویژگی‌های نمادین و احساسی برند، «شخصیت برند» است.

شخصیت برند ابزاری بسیار قوی در مدیریت برند است که در ایران کمتر به آن پرداخته شده است. سازمان های کمی را می‌توان یافت که در بدو تولد برند خود، هویت و جایگاهی برای آن تعریف کرده باشند و آن هویت را در تمامی ارتباطات با مصرف‌کنندگان هدفشان حفظ کنند و منجر به ایجاد تصویر و شخصیتی خاص در ذهن گردند.

شخصیت برند مجموعه‌ای از ویژگی‌های انسانی است که به برند نسبت داده می‌شود و بهترین روش نمایش آن و برقراری ارتباط با آن استفاده از کاراکتر برند است.

در صورتی که برند در ذهن مصرف کننده شخصیت داشته باشد موجب افزایش ترجیح و استفاده‌ی مصرف‌کنندگان، استحکام رابطه‌ی مصرف‌کنندگان با برند، وفاداری و احساس نسبت به برند می‌شود. مصرف‌کنندگان برندی را انتخاب می‌کنند که با خود ادراکی ایده آل و یا خود‌ادراکی اجتماعی‌شان هماهنگ باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید.برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشیدبرای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید

ما برای شما چه می کنیم؟

خلق و طراحی کاراکتر برند نیاز به تحقیقات بازار، شناخت شخصیت برند شما و مخاطب هدفتان و بررسی روش‌های برقراری ارتباط موثر با او، برنامه‌ریزی اصولی و منطبق با استراتژی‌های بازاریابی و بررسی نحوه‌ی حضور و استفاده از کاراکتر در برنامه‌های تبلیغاتی شرکت شما دارد. هدف از خلق کاراکتر برند، تسریع تعامل مشتری با یک محصول است. در صورت عدم دستیابی به این هدف، استفاده از کاراکتر می‌تواند به جای بهبود فرآیند برندسازی، نقشی مخرب ایفا و حواس مخاطب را پرت کند.

آرسین تجربه‌ی موفق تولید بیش از 1900 کاراکتر جهت پروژ ه‌های انیمیشن، گیم و کاراکتر برند را در رزو مه‌ی خود دارد که 16 مورد آن طراحی کاراکتر برند بوده است. ما به شما کمک می کنیم یک کاراکتر برند جذاب و دوست داشتنی داشته باشید و بتوانید به قلب و ذهن مشتریان خود نفوذ کرده و ماندگار شوید

iconکــاراکـتر بــرند بوک

این کتاب در واقع شناسنامه‌ای مصور از کاراکتر برند شماست. فلسفه‌ی وجودی کاراکتر، ویژگی‌های شخصیتی یا آرکتایپ کاراکتر، پیامی که قرار است با توجه به در نظر گرفتن اهداف و استراتژی‌های برند و همچنین خصوصیات و علاقمندی مخاطب هدف به او منتقل شود، ماموریت کاراکتر، باید‌ها و نبایدهای استفاده از کاراکتر را توصیف می‌کند.

همچنین در این کتاب تمام مراحل خلق کاراکتر شامل تحقیقات بازار، دلایل انتخاب نوع کاراکتر، طراحی پوزها و حالت‌های صورت شرح داده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

شماره‌های تماس: ۴۴۲۳۷۷۸۳ – ۰۲۱  و  ۴۴۲۳۷۶۱۹ – ۰۲۱